Третій кейс психологічної імпрези «Кохання і війна: як зміцнити стосунки у складні часи»

Третій кейс психологічної імпрези «Кохання і війна: як зміцнити стосунки у складні часи»
Опубліковано:2025-03-31

27 березня 2025 року проведено третій кейс психологічної імпрези “Кохання і війна: як зміцнити стосунки у складні часи” в рамках роботи студентського наукового гуртка: «Психотерапія в дії – освоєння основних навичок консультування та психотерапії» кафедри психології.

Всіх присутніх привітала в.о. завідувача кафедри психології Інна Скляренко яка зауважила, що повномасштабне вторгнення рф в Україну нанесло непоправної шкоди усім сферам життя, торкнувшись, навіть, такого найінтимнішого аспекту як кохання. В умовах постійного стресу, пережитих втрат та спроб навчитися жити по-новому, більшість намагається втекти від жахів війни за допомогою романтичних почуттів. Та під час війни, коли невизначеність у майбутньому стає причиною довготривалого стресу, українці стикаються з труднощами, які можуть або зміцнити стосунки, або, навпаки, повністю зруйнувати їх. Всі ці виклики, відносини на відстані під час війни також можуть проявляти надзвичайну міць та взаємну підтримку. Спільна мета, співпереживання та зусилля для збереження зв’язку можуть зміцнити відносини під час найскладніших часів. Під час війни під впливом різних обставин людина може почати проявляти несподівані емоції та зміни в поведінці.

Спікер заходу Валентина Буковська відмітила, що війна стала суттєвим випробуванням для стосунків у парах: деякі сім’ї розійшлися, а в деяких парах зв’язок став тіснішим, люди відчули цінність один одного. Дехто, попри буремні часи та нескінченні російські обстріли, зустрів нове кохання й уклав шлюб.

Через повномасштабне російське вторгнення більшість українців мають стосунки на відстані. Часто саме розлука допомагає партнерам побачити давні проблеми у стосунках, які фізична близькість могла приховувати. На відстані вони стають більш відкритими і кожен може вільно переосмислити їхню суть. Це своєрідне випробування, яке допомагає зрозуміти, наскільки ваші почуття сильні та справжні. Головне – підтримувати одне одного і завжди пам’ятати, що кохання здатне подолати будь-які відстані.

Старший викладач кафедри психології Вікторія Піщана наголосила, що  підтримати один одного також можна різними способами. Для когось підтримка — це розповідати про свої страхи, труднощі та вразливі місця і бути прийнятим з цим. Для інших — це може бути знання, що приїхавши додому, там людину тепло зустрінуть, але при цьому телефонні розмови йому/їй не так важливі.

В обговоренні  активно прийняли участь учасники заходу, студенти спеціальностей 053 «Психологія», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» та 271 «Морський та внутрішній водний транспорт» та здобувачі освіти ДІВТ ДУІТ.

Захід пройшов в атмосфері психологічного комфорту, позитивної енергетики, взаєморозуміння та гармонії.

Подібні заходи сприяють саморозкриттю і самовдосконаленню усіх учасників, адже студентам приємно працювати у згуртованому колективі, відчувати позитивне емпатійне ставлення та довіру один до одного.

Поділитися новиною в соціальних мережах:
Написати листа