Проблема субкультур та медіа: інтернаціональне засідання наукового гуртка

Проблема субкультур та медіа: інтернаціональне засідання наукового гуртка
Опубліковано:

Науковий гурток «Соціально-гуманітарні студії» провів чергове засідання у комбінованому форматі «офлайн» та «онлайн». Фокусною темою для обговорення стала проблема виявлення чинників формування та розвитку субкультур.

Учасниками засідання стали члени гуртка Олена Козаченко, Дарина Кикла, Марія Пеньковська (3 курс «Практична психологія»); Ілля Прудиус, Анастасія Шевченко, Кіра Назарова (1 курс «Практична психологія»); Ольга Борисова (4 курс «Практична психологія). Запрошеними гостями стали іноземні здобувачі 2 курсу ОПП «Навігація та управління суднами» .

Засідання відкрила Ольга Борисова, яка у своїй доповіді визначила головні тенденції психології молодіжних субкультур, а також алгоритм формування мотивації належності до них молоді.

Староста гуртка Олена Козаченко відкрила обговорення заявленого питання інформацією про роль у формуванні сучасної соціокультурної реальності, а також поділилася власним досвідом належності до неформальної субкультури у минулому.

Після інформаційного вступу до дискусії активно включилися іноземні здобувачі з Азербайджану та інші члени гуртка. Під час засідання було здійснене компаративне співставлення специфіки  формування та розвитку субкультур  в Азербайджані та Україні. Під час дискусії було дано відповідь на наступні питання:

  • Чому медійність є домінуючим фактором формування субкультури квадроберів?
  • Яким чином можлива субкультура в режимі «онлайн»?
  • В чому полягає специфіка субкультури «ультрас» в Азербайджані та чому вона на даний момент майже припинила функціонувати в Україні?
  • Які психологічні травми можуть негативно вплинути на самоідентифікацію особистості як представника субкультури?

Підсумком засідання стало виявлення основних факторів формування сучасних субкультур, основним з яких залишається потреба реалізації власної індивідуальної життєвої траекторії та  пошуку однодумців. Проте було виявлено, що в сучасності більш вагомими стають фактори медійності та віртуалізації, а значення субкультури як протесту проти домінуючих цінностей суспільства поступово втрачається.

У підсумку засідання майбутній психолог Марія Пеньковська зазначила, що фахівцям необхідно обов’язково знати причини появи і розвитку субкультур, щоб знати, яким чином рятувати людей, якщо причиною належності до субкультури є психологічні травми.

Кафедра психології та соціально-гуманітарних дисциплін  дякує всім учасникам засідання за активну позицію та продуктивну роботу!

Поділитися новиною в соціальних мережах:
Написати листа