Науково-педагогічні працівники ДУІТ взяли участь у форумі “Забезпечення якості вищої освіти в умовах війни”

У воєнний час з’явилися нові запити до якості викладання вищої освіти, яка повинна бути безпечною, але водночас залишатися якісною і прозорою. Яким чином здіснювати процес дистанційного навчання під час військових дій? Як надати студенту можливість скласти сесію із використанням онлайн-інструментів? Чи можливо пройти акредитацію та випустити студентів під час війни? В чому полягатиме механізм вступу до ЗВО тимчасово переміщених осіб? Як взагалі здіснювати успішний навчальний процес під час військової агресії?

Щоб дати  відповіді на ці та інші актуальні питання освіти 24 травня 2022, за підтримки провідних освітніх організацій та координаційних центрів відбувся онлайн форум “Забезпечення якості вищої освіти в умовах війни”.

ДУІТ НАЗЯВО ВІЙНА

Захід був організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні в межах проєкту «Сприяння підходам, заснованим на верховенстві права та правах людини, в системі вищої освіти» та у співпраці з Комітетом ВР з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України. Активними спікерами форуму стали: Голова НАЗЯВО Андрій Бутенко, Голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, представник ОБСЄ Карін Рьольке, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Президент ENQA Дуглас Блексток,  EQAR Карл Дітріх, Президент CEENQA Франсі Демсар, а також керівнки українських закладів вищої освіти.

Під час засідання були розглянуті питання акредитації, вступної кампанії, підтримки ЗВО державою та міжнародними організаціями. Представники ЗВО поділилися власним досвідом  забезпечення якості вищої освіти в умовах війни і запевнили, що зроблять все можливе для дотримання стандартів якості і надалі.

ДУІТ НАЗЯВО ВІЙНА1

Також під час форуму був презентований проєкт Національного плану дій зовнішнього забезпечення якості вищої освіти на 2022-2023 рр., де було окреслено основні заходи, напрямки  роботи та актуальні проблеми, подолання яких вимагає колективних зусиль та повної консолідації.

Науково-педагогічні працівники Київського інституту водного транспорту ДУІТ також взяли активну участь у заході, отримали рекомендації щодо забезпечення якості вищої освіти при впровадженні навчальних курсів. Також керівництво ДУІТ та його викладачі взялили участь в опитуванні щодо забезпечення якості вищої освіти під час воєнного стану в Україні. Під час дискусії, якою завершився форум, учасниками було висловлено багато думок та суджень, які будуть враховані при плануванні подальшої діяльності науково-педагогчіних працівників ДУІТ.

Підвищуємо свою кваліфікацію разом!