Кафедра навігації та управління суднами – є провідною кафедрою факультету судноводіння Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного головною метою якої є якісна підготовка здобувачів вищої освіти відповідно до стандартів вищої освіти, вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також вимог Міжнародної морської організації, чітко відповідаючи Конвенції та Кодексу з підготовки та дипломування моряків і несення вахти, з поправками.
Однією із стратегічних задач вищої освіти є забезпечення конкурентоспроможності фахівців на світовому ринку праці. Сучасний судноводій, котрий постійно взаємодіє з іноземними компаніями, працює в багатонаціональних екіпажах, аналізує міжнародні документи світової індустрії тощо, має демонструвати високий рівень професійної підготовки.
Науково-педагогічними працівниками кафедри постійно проводяться заходи, спрямовані на вдосконалення методів викладання та рівня об’єктивності оцінювання. З цією метою кафедра плідно працює над розробкою кейсів екзаменаційних контрольних завдань і тестів з усіх навчальних дисциплін, контрольні заходи є складовою частиною системи управління якістю КІВТ і забезпечують зворотний зв’язок в освітньому процесі. Кафедра широко застосовує заходи, спрямовані на вдосконалення методів викладання, а саме: розробка механізму впровадження дистанційного навчання в системі вищої освіти і навчання протягом життя; підготовка науково-методичних рекомендацій до використання інформаційних технологій в навчальному процесі.
Ефективному впровадженню сучасних технологій навчання на кафедрі сприяє обговорення викладачами та обмін досвідом на щорічних наукових і науково-методичних конференціях, які проводяться як в університеті так і на базі інших закладів вищої освіти, в яких беруть участь викладачі кафедри на постійній основі.
Основними завданнями кафедри є:
– розробка робочих програм навчальних дисциплін, в рамках яких забезпечується оволодіння компетенцією, останні досягнення науки і перспективи їх розвитку;
– підвищення ефективності навчання, спрямованого на придбання компетентностей здобувачами вищої освіти і вміння їх продемонструвати, якісна організації науково-дослідницької, навчально-методичної та виховної роботи кафедри;
– підтримання високого морально-етичного статусу кафедри;
– регулярне підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу;
– здійснення плідної співпраці з морськими підприємствами та іншими галузями промисловості для єфективної діяльності викладачів.
Кафедра тісно співпрацює з крюінговими агентсвами, портами, судноплавними компаніями, а також державними органами, які регулюють морський і внутрішній водний транспорт в Україні.
Кафедра навігації та управління суднами Державного університету інфраструктури та технологій є випусковою кафедрою та готує фахівців трьох рівнів вищої освіти, а саме:
- Бакалавр:
Спеціальність: 271 “Річковий та внутрішній водний транспорт”.
Освітня програма: “Навігація і управління морськими суднами”.
Основна мета програми — забезпечити студентів теоретичними знаннями та практичними навичками для роботи на суднах і в управлінських структурах морського транспорту.
- Магістр:
Спеціальність: 271 “Річковий та внутрішній водний транспорт”.
Освітня програма: “Судноводіння”.
Основна мета програми – поглиблене вивчення спеціальних дисциплін, з добуття знань у сфері сучасних навігаційних технологій, організації морських перевезень, управління персоналом судна та вирішення кризових ситуацій.
- Доктор філософії (PhD):
Спеціальність: 271 “Річковий та внутрішній водний транспорт”.
Освітня програма: “Річковий та морський транспорт ”.
Освітньо-наукова програма спрямована на формування дослідника-аналітика широкого профілю, якому властиві знання фаху і предмету дослідження, ґрунтовна обізнаність із методологічними підходами і сучасними методами досліджень, високий рівень володіння навичками і технологіями пошуку та обробки наукової інформації, володіння різноманітними викладацькими, комунікаційними, аналітично-консультативними та управлінськими навичками
Кар’єрні перспективи випускників:
Випускники кафедри можуть працювати:
– на посаді штурманів і капітанів суден міжнародного флоту;
– у судноплавних компаніях, портах, логістичних структурах;
– у державних органах, що займаються регулюванням морського і внутрішнього водного транспорту.
Таким чином, основним завданням кафедри є створення умов щодо профільної діяльності відповідно до сучасних вимог, знаходячись при цьому на рівні світових освітніх стандартів, здійснюючи підготовку фахівців, що володіють компетенціями для їх практичної діяльності.