Кафедра психології та соціально-гуманітарних дисциплін

Кафедра психології та соціально-гуманітарних дисциплін
Про кафедру
Співробітники кафедри
Для абітурієнтів
Наукова діяльність
Контакти
Про кафедру

Кафедра ПСГД готує фахівців трьох рівнів вищої освіти, а саме:

 

перший (бакалаврський):

освітньо-професійна програма «Практична психологія»

Освітньо-професійна програма «Практична психологія» підготовки здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки розроблена кафедрою психології та соціально-гуманітарних дисциплін Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.  Програма впроваджується відповідно до стандарту вищої освіти за відповідним рівнем вищої освіти з названої спеціальності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 565 від 24.04.2019 р., та змін до стандарту, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 1583 від 29.12.2023 р.

Програма розроблена відповідно до місії та стратегії університету, спрямована на формування у бакалаврів основних компетенцій психолога, здатного до надання кваліфікованої психологічної допомоги фізичним особам, організаціям, окремим групам населення, самостійної роботи, набуття додаткових кваліфікацій. Метою навчання є підготовка конкурентоспроможного фахівця в галузі психології, що володіє необхідними компетентностями для ефективної реалізації основних видів професійної діяльності психолога (психодіагностичної, психокорекційної, психоконсультативної, просвітницько-профілактичної) в різних сферах життєдіяльності з врахуванням потреб і запитів сучасного ринку праці регіонального та загальнодержавного масштабу. Акцент в освітній програмі зроблено на практичному аспекті професійної діяльності, набутті відповідних компетентностей та програмних результатів фахівцями, що зумовлює її унікальність. Набуті компетентності та програмні результати навчання забезпечують випускникам можливість працевлаштування у державних та приватних закладах і установах, пов’язаних з наданням психологічної допомоги, а також продовження навчання за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

 

 

перший (бакалаврський):

освітньо-професійна програма «Готельно-ресторанний бізнес»

Освітньо-професйна програма  “Рекламно-туристичний бізнес” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти передбачає підготовку кваліфікованих фахівців з готельно-ресторанного бізнесу, які мають загальні та спеціальні компетентності для організації ефективної сервісної та виробничої діяльності суб’єктів готельного і ресторанного бізнесу, здатні формувати ефективні управлінські рішення щодо швидкої адаптації у перманентному бізнес-середовищі, вирішувати складні завдання та проблеми галузі, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов та вимог. Програма формує фундаментальні знання та професійні навички з унікальною спрямованістю здійснювати ефективну сервісну діяльність в готельному та ресторанному бізнесі.

 

 

 другий (магістерський):

освітньо-професійна програма «Практична психологія»

Освітньо-професійна програма «Практична психологія» підготовки здобувачів вищої освіти на другому (магістерському) рівні за спеціальністю 053 Психологія галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки розроблена кафедрою психології та соціально-гуманітарних дисциплін Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.

Метою освітньо-професійної програми є підготовка здобувачів вищої освіти до самостійної професійної діяльності, що вимагає поглибленої фундаментальної підготовки до майбутньої наукової, педагогічної, професійної діяльності; формування конкурентоспроможного фахівця, здатного вирішувати комплексні завдання в різних галузях та сферах життєдіяльності людини, спираючись на відповідні компетентності інноваційного характеру. Програма орієнтована на формування та розвиток професійної компетентності для здійснення викладацької, дослідницької та практичної діяльності у галузі психології; навчання рішенню комплексних, складних і спеціальних завдань в системі освіти, адміністративного обслуговування, охорони здоров’я та надання соціальної допомоги, робота у суспільних і громадських, науково-дослідних і інших організаціях, які здійснюють психологічну допомогу.

 

 

 другий (магістерський):

освітньо-професійна програма «Готельно-ресторанний бізнес»

Освітньо-професійна програма «Готельно-ресторанний бізнес» повною мірою орієнтована на актуальні потреби сфери гостинності та на забезпечення потреб економіки та суспільства.

Програма включає теоретичні та практичні аспекти, надаючи здобувачам необхідні знання, навички та досвід для успішної адаптації та включення у процеси цієї динамічної та швидкозмінної галузі та розрахована на розвиток креативного та інноваційного мислення здобувачів, сприяючи їхній готовності до вирішення викликів, що виникають у галузі готельно-ресторанного бізнесу. Кар’єрна підтримка та партнерські зв’язки з індустрією допомагають випускникам успішно залучатися до професійного середовища, забезпечуючи сталість їхнього професійного зростання. Такий підхід дозволяє реалізувати свій потенціал у сфері гостинності та туризму.

 

 

 

 

 

 

доктор філософії:

 освітньо-наукова програма «Психологія»

Метою  освітньо-наукової програми «Психологія» програми є підготовка висококваліфікованого, конкурентоспроможного, інтегрованого у світовий освітньо-науковий простір фахівця, здатного розв’язувати значущі проблеми на основі переосмислення наявних та створення нових знань та/або прикладних аспектів, здійснювати науково-дослідницьку, науково-педагогічну, проєктну діяльність з урахуванням принципів академічного лідерства, інноваційності та динаміки суспільних змін у галузі психології.

Програма  орієнтована на здобуття аспірантами компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, вирішення комплексних проблем у сфері професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, виконання власного наукового дослідження, результати якого міститимуть наукову новизну і можуть використовуватися у практичній діяльності психологів.

 

доктор філософії:

освітньо-наукова програма «Логістичний сервіс»

 Освітьно-наукова програма “Логістичний сервіс” базується на формуванні у фахівців економічних та професійних компетентностей, які дозволили б працювати у нових професійних умовах, зокрема, демонструвати знання й розуміння фундаментальних розділів логістики в обсязі необхідному для оволодіння освітньо-науковою програмою. Метою ОНП є застовуання вмінь та навичок що  керівництва економічним апаратом, необхідного під час розв’язання та аналізу професійних задач із застосуванням інформаційних технологій, набуття науково-теоретичних та практичних знань з управління матеріальними потоками на основі логістичного підходу та застосовувати знання у науковій діяльності.

Конспект лекцій_Інноваційні методи викладання у вищій школі

Конспект лекцій_Інфраструктура логістичних сервісів

Конспект лекцій_Інформаційні системи моніторингу засобів логістичного сервісу

Конспект лекцій_Основи логістичної безпеки

Конспект лекцій_Механізм управління інноваційним розвитком логістичних сервісів

 

 

Для проведення практичних занять кафедра має відповідні аудиторії, які укомплектовані необхідною апаратурою та іншим обладнанням. Здобувачам надається можливість підключатися до мережі інтернет через wi-fi.

Підготовку фахівців здійснює професорсько-викладацький склад кафедри ПСГД, що налічує 17 осіб, з них докторів наук, професорів — 4, кандидатів наук, доцентів — 11, старших викладачів — 2, асистентів — 1.

Професорсько-викладацький склад кафедри — це висококваліфіковані фахівці галузі водного транспорту, які мають багаторічний практичний та педагогічний досвід, досконало володіють сучасною методикою викладання навчальних дисциплін, пов’язаною з майбутньою діяльністю випускників.

Кафедра активно займається науково-дослідною роботою, зокрема, за бюджетним та інвестиційним фінансуванням, залучаючи найбільш активних, успішних та обдарованих здобувачів та аспірантів.

Кафедра ПСГД тісно співпрацює з низкою організацій та компаній з метою підвищення рівня якості освіти та науки, а також зміцнення зв’язків з роботодавцями, в яких випускники мають можливість працевлаштуватись.

 

Методичні рокомендації:

https://drive.google.com/drive/folders/13tUXe0PhMwQ4o-fIgjfuTPd5rs71fqoC?usp=drive_link

Співробітники кафедри
Скляренко Інна Юріївна
кандидат педагогічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри

Науковий ступінь: кандидат педагогічних наук

Вчене звання: доцент

Освіта — 10 вищих

 

Участь у професійних об’єднаннях:

  1. Член-кореспондент Транспортної Академії України. Диплом  № 1910 від 08 червня 2018 року;
  2. Член-кореспондент Міжнародної академії інформатики. Диплом № 015/2017 від 17 лютого 2017 року;
  3. Дійсний член Асоціації слов’янських професорів.  Посвідчення №109;
  4. Дійсний член громадській організації “Університет лідерства та інновацій” за напрямом діяльності, що відповідає спеціальності 052 “Політологія” № АА 1130 від 19.04.2023;
  5. Дійсний віце-академік Академії технічних наук України, диплом АТНУ № 494 від 25 червня 2024 року.

 

Наукова діяльність: 

Автор понад 80 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних рецензованих фахових виданнях, реферативній базі даних SCOPUS, наукометричних базах даних Index Copernicus, Academic resource index (Research Bible). та ін. Має 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір та 7 колективних патентів на винахід в тому числі патентів на корисну модель

 

Сфера наукових інтересів:

  • професійна компетентність фахівця;
  • професіоналізація;
  • становлення особистості фахівця;
  • психологія особистості;
  • пошук ефективних методів і моделей управління складними соціально-технічними системами;
  • формування технічної компетентності майбутніх фахівців;
  • професійна підготовка;
  • професійна підготовка майбутніх фахівців водного транспорту.

Практична основа досліджень спрямована на вдосконелення професійних компетенцій  та освітнього процесу. розвиток морського та внутрішнього водного транспорту та інфраструктури України, розбудові інфраструктури вітчизняного водного транспорту.

 

Підвищення кваліфікації:

– Всеукраїнський курс науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Публічна політика як предмет викладання в галузях знань 03 “Гуманітарні науки” та 05 “Соціальні та поведінкові науки”» / Національний університет «Одеська юридична академія»; Центр українсько-європейського наукового співробітництва (180 годин / 6 кредитів ЄКТС) 6 березня – 16 квітня 2023  Свідоцтво № ADV-060325OLA

– Україна на шляху відновлення: завдання науки і освіти в європеїзації держави (м. Київ / НАПНУ НАНУ, Ін-т іст. України НАНУ, ІПЕНД ім. І. Ф. Кураса НАНУ, Ін-т всесв. іст. НАНУ, 17–19 травня 2023 р. (30 годин / 1 кредит ЄКТС); сертифікат № УЄ-0523/066.

– Сертифікат участі “Methodologikal and attitudinal principles of classical science” Сертифікат від 14 березня 2023 року. Загальна кількість учбових годин – 12 годин / 0,4 кредитів ЄКТС.

– Сертифікат про успішну участь у вебінарі для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти «Конфіденційність, безпека і захист інформації у використанні цифрових інструментів GOOGLE», який відбувся 20 березня 2023 року за №ДБІ2023-ВФБГ-1666. Загальна кількість учбових годин – 2 години / 0,06 кредитів ЄКТС.

– Сертифікат підвищення кваліфікації “Infrastructure development training”, (February 20-April,11, 2023), Vilnuis, Lithuania. Загальна кількість учбових годин – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС

– Сертифікат підвищення кваліфікації Міністерство цифрової трансформації України “Прогресильні:” “Штучний інтелект та  майбутнє освіти” Загальна кількість учбових годин – 30 годин /1 кредит ЄКТС    Серифікат:  ШІ-1779 від 23.11.2023

– Підвищення кваліфікації у Навчально-науковому Київському тренажерному  центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій.     Загальна кількість годин 90/, ЄКТС –3 Свідоцтво про підвищення кваліфікації СП 34/23 ПК від 17 листопада 2023 року

– Сертифікат навчання за програмою вебінару «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи». Загальна кількість учбових годин – 15 годин / 0,5 кредитів ЄКТС    Серифікат: АР No2775/0935-24 від 06.03.2024, виданий НУ«Запорізька політехніка»

– Довідка про підвищення кваліфікації викладачів фахових дисциплін спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» ОП «Готельно-ресторання справа», обсягом 30 год/1 кр., Полтавський університет економіки і торгівлі. Дата стажування 26 вересня 2023 р.

– Сетифікат тренінгового курсу «Інтелектуальна власність та новітні технології для закладів вищої освіти»  Загальна кількість учбових годин – 30 годин / 1 кредит ЄКТС    Серифікат: № 0313 від 22.07.2024, виданий УНОІВІ.

 

Державні та відомчі нагороди:  Подяка ректора Державного університету інфраструктури та технологій (наказ №05-04-185/з від 04.10.2017)Подяка Міністерства освіти і науки України (наказ МОН №128-к від 27.03.2019р.)Грамота Міністерства освіти і науки України (наказ МОН №150-к від 15.06.2020р.)Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (наказ МОН №150-к від 15.06.2020 р.)

 

Член редколегії:

– З 2016 року по теперішній час – Член редколегії Наукового віснику Льотної академії Національного авіаційного університету Серія Педагогічні науки. http://ksgn.hol.es/ru/sostav-redkollegyy-4/

– З 2017 року по теперішній час Член редколегії журналу «Науковий вісник Інституту професійно-технічної освіти НАПН України. Професійна педагогіка» https://jrnls.ivet.edu.ua/index.php/1/Editorialcollege

Дисципліни, які викладає: «Інтелектуальна власність та авторське право»,  «Міжнародна політика та діяльність»  «Медіа», «Тайм менеджмент», «Інфраструктура логістичних сервісів», «Етичний кодекс ученого» та ін.

 

Наукові профілі:

Scopus ID — 57203656041;

Google Scholar

https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=dR–RFA8AAAAJ&view_op=list_works&gmla=AJsN–F4BRga2-3ZmiQZpmECdaton56bZPonN0hxvX8xy–A7ytPkfeZFBEiFIwZjKYZku1TNrIoa2Z–YjzHz4Z_k_2pOIt9-9gkkc7a0P6erHxVdTFDLIrHGHQPKJHgBkuQ8BlOC9tQ5l

ORCID — https://orcid.org/0000-0002-3970-078X

Погрібна Дар’я Владиславівна
кандидат філософських наук, доцент

Погрібна Дар’я Владиславівна

Освіта — вища

Науковий ступінь: кандидат філософських наук,

Вчене звання: доцент

Участь у професійних об’єднаннях:

Дійсний член-засновник Українського філософсько-економічного наукового товариства; посвідчення №104;

Наукова діяльність: 

Автор понад 40 понад наукових  публікацій в галузі філософії, історії України та української культури, а також професійної підготовки фахівців включаючи наукометричну базу Scopus. Співавтор моногрфіі Формування творчої особистості в контексті психологічно-ментальних характеристик суспільства// Творча особистість в контексті освіти інформаційно-цифрової реальності: колективна монографія/авт.. кол.:В.Г.Кремень, В.В.Ільїн, Є.Р.Борінштейн, М.С.Гальченко, М.В.Ліпін, Д.В.Погрібна, Н.В.Савчук, О.А.Федорчук. – Київ: Інститут обдарованої дитини НАНП України, 2020 – 320 с.(с. 245 – 264)

Сфера наукових інтересів:

  • історія філософії;
  • актуальні філософські проблеми сучасності;
  • історія української філософії та культури;
  • історія України;
  • етика, естетика, культурологія та теорія творчого процесу.
  • філософія українського націоналізму;
  • формування та розвиток загальних компетентностей майбутніх фахівців транспортної галузі;

Практична основа досліджень спрямована на формування та вдосконалення загальних компетентностей майбутніх фахівців, а також на розвиток та оптимізацію освітнього процесу в цілому. Є керівником гуртка «Соціально-гуманітарні студії», діяльність якого спрямована на проведення наукових досліджень актуальних проблем філософії, історії та культури України, культурології, етики та естетики, професійної освіти.

Підвищення кваліфікації: 

– Підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Підвищення кваліфікації науково-педагогічного персоналу закладів вищої освіти для підтвердження збереження професійної компетентності моряків (відповідно до вимог Положення про звання осіб командного складу морських суден та порядку їх присвоєння»). Свідоцтво про підвищення кваліфікацій №26/23 від 17 листопада 2023 р.. 90 год./3 кредити ЄКТС

– Підвищення кваліфікації у Інституті післядипломної освіти за темою «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни: робота зі стресом». Свідоцтво №2844576651416936828 від 10.09.2024 30 год/1 кредит ЄКТС

– Підвищення кваліфікації у Інституті післядипломної освіти за темою «Організація інклюзивного навчання дітей з ООП під час воєнного стану». Свідоцтво №8181159845492642584 від 10.09.2024. 30 год/1 кредит ЄКТС

 

Дисципліни, які викладає: «Філософія»,  «Історія та культура України»  «Соціологія», «Культурологія», «Академічна доброчесність», «Етика, естетика та теорія творчого процесу» та ін.

Державні та відомчі винагороди:

 – подяка КІВТ ДУІТ за сумлінну працю, високий професіоналізм, відданість справі та вагомий внесок у підготовку фахівців для транспортної інфраструктури (2021)

Наукові профілі:

Scopus ID — 57225046584

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?user=a6ULSAMAAAAJ&hl=uk

ORCID — https://orcid.org/0000-0001-6333-8576

Найдьонов Михайло Іванович
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник

Науковий ступінь: доктор психологічних наук

Вчене звання: старший науковий співробітник

Освіта — вища, Харківський державний університет ім. О. М. Горького (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна)  за спеціальністю «Психологія» (1984). 

 

Участь у професійних об’єднаннях. У різні роки був членом:

  • Європейської асоціації організаційної психології (European Association of Work and Organizational Psychology – EAWOP) – 2001 р.
  • Міжнародного товариства політичної психології (International Society of Political Psychology – ISPP) – 2002 р.
  • Міжнародної асоціації прикладної психології (International Association of Applied Psychology IAAP) –2006 р.
  • Міжнародної асоціації комунікації (International Communication Association – ICA) –2022 р.

 

Наукова діяльність: Автор загалом понад триста опублікованих наукових і науково-методичних праць, у тому числі 2 монографій, 6 розділів у монографічних виданнях, співавтор двох навчальних посібників. Тільки після захисту у 2010 році докторської дисертації опубліковано 17 навчально-методичних і довідкових праць, 39 статей за профілем кафедри, з яких 24 – у рецензованих фахових виданнях України. Має  5 публікацій у виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus, 27 колективних свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, з яких 26 – на комп’ютерні програми.

 

Сфера наукових інтересів:

  • рефлексія – автор теорії групової рефлексії.
  • психологія професійного самоздійснення
  • рефлексивне управління
  • психологія творчості
  • медіа-, кіберпсихологія
  • протистояння медіатравмуванню

Автор ідеї і співорганізатор першої Міжнародної періодичної конференції «Конструктивна рефлексія конфронтації і кооперації: психологічні ризики і ресурси війни» (25.04.2023 р., Київ, ДУІТ), що включена до плану масових заходів МОН України, за результатами якої видано збірник матеріалів  doi.org/10.59416/ZKGC3643.

Учасник понад семидесяти наукових, науково-практичних та науково-методичних масових заходів, зокрема 37 міжнародних за кордоном, у т.ч. 23 європейських та світових конгресів з психології, прикладної психології, організаційної психології, політичної психології.

 

Практична реалізація кваліфікації:

Член Міжвідомчої комісії з організації психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції при Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників АТО (2015-2017), робочої групи захисту дітей від шкідливого контенту (Національна рада з питань телебачення і радіомовлення) (2012-2013 рр.). Був активним учасником двох робочих груп зі створення Національної Стратегії освіти і науки України 2030 за напрямами: «Наука. Межа експертності: Зв‘язок науки з реальним сектором економіки» та «Вища освіта. Межа експертності: Зміст освіти».

Включений до переліку українських експертів Міністерства освіти і науки України для проведення наукової та науково-технічної експертизи обʼєктів експертизи у сфері наукової та науково-технічної діяльності (наказ МОН від 12.07.2024 №982).

 

Участь у проєктах

– Член команди від Інституту соціальної та політичної психології НАПН України з виконання завдань науково-технічної розробки «Розроблення технології оцінки рівня медіатравматизації школярів під час війни за дистанційної форми навчання», що виконується за договором з МОН України № ДЗ / 150 – 2023 від 30.10.2023, додаткової угоди №1 від 14.02.2024 р. Мета проєкту – розроблення й апробація програмних засобів для технології діагностики та оцінювання рівня медіатравматизації дітей різного віку у складі психотравматизації війною і надання психологічної підтримки за дистанційної форми навчання.

– Член команди міжнародного проекту «Подолання кризи психічного здоров’я зумовленого війною: доказова медіапсихосвіта для підтримки здоров’я родини та громади під час відновлення економіки» («War mental health crisis coping: evidence-based media psychoeducation for family and community health promotion during economic recovery») у межах Довгострокової програми підтримки українських дослідницьких груп у Польській академії наук, що виконується у співпраці з Національною академією наук США за підтримки зовнішніх партнерів (персональна угода про співпрацю з Інститутом психології Польської академії наук від 11 грудня 2023 р.). Мета проєкту – дослідження впливу медіатравматизації війною і розроблення рекомендацій з медіапсихоедукації для збереження психічного здоров’я.

– Брав участь у виконанні трьох проектів, які фінансувалися країнами, які входить до ОЕСР та/або ЄС (сертифікат №0425 від 25 квітня 2013 р.):

  • Концептуально-організаційне забезпечення мультимедійного тестування батьками прийнятності графічних позначок негативного впливу телевізійного контенту “Resеarch of conceptual and organisational multimedia testing by parents of acceptability o fgraphic labels of the negative (potential dangers) television content”in the frame of JP Media Ukraine founded by the European Union and Council of Europe ( DGI/AA361/2012).
  • Дослідження уявлень батьків дітей різного віку щодо ризиків (потенційних небезпек) споживання їх дітьми сучасної телепродукції “Research of the apprehension of parents othf e children of different age groups as to the risks (potential dangers) on the consumption by their children of the current TV” in the frame of JP Media Ukraine founded by the European Union and Council of Europe (DGI/C199/2012.).
  • Підготовка тренерів і кодувальників для пілотного впровадження національної системи розумних телепозначок “Supervisors and Experts training program for national smart telesighns system pilot implementation” within the framework of the Council of Europe Project on Integration of European Standards in the Ukrainian Media Environment funded by the Government of Canada (DG1/OS/TK/IN/YB/VR/ad).

 

Підвищення кваліфікації:

– з медичної психології і психотерапії (Сертифікат № # 2023-1039-5500937-100010 – 20 балів безперервного професійного розвитку) в формі участі у ІХ щорічній міжнародній конференції Асоціації психіатрів України “The price of peace in our time” (24-25 лютого 2022 року, м. Варшава, Республіка Польща).

– у форматі участі в міжнародних масових заходах:

  • ІХ польсько-український науковий форум «Дороги і бездоріжжя освіти в умовах пандемії CJVID-19» 11-13 травня 2022 року (м. Люблін, Республіка Польща);
  • 17 щодворічна міжнародна конференція Європейського товариства вивчення травматичного стресу 14-17 червня 2023 р. (м. Белфаст, Ірландія);
  • W4UA Саміт «Світ для України» 28-29 вересня 2023 р. (м. Ряхів, Республіка Польща).

– З 11 грудня 2023 року по теперішній час – стажування в лабораторії психофізіології віртуальної реальності Інституту психології Польської академії наук в межах співпраці за проектом «Подолання кризи психічного здоров’я зумовленого війною: доказова медіапсихосвіта для підтримки здоров’я родини та громади під час відновлення економіки» («War mental health crisis coping: evidence-based media psychoeducation for family and community health promotion during economic recovery») (персональна угода про співпрацю з Інститутом психології Польської академії наук від 11 грудня 2023  р.).

 

Дисципліни, які викладає: «Психологія особистості», «Психоаналіз», «Психологія життєвих криз», «Позитивна психотерапія», «Психологічне консультування», «Методика викладання психології у ЗВО» та ін. У 2024-2025 навчальному році викладає курс Патопсихологія та клінічна психологія».

 

Наукові профілі:

Scopus ID — 58613768300;

Google Scholar

https://scholar.google.com.ua/citations?user=Z8D-TWgAAAAJ&hl=uk&authuser=1

ORCID — https://orcid.org/0000-0002-3833-8643

Попелюшко Роман Павлович
доктор психологічних наук, доцент

Науковий ступінь: доктор психологічних наук

Вчене звання: доцент

Освіта —  вища 

 

Участь у професійних об’єднаннях:

  1. Член-кореспондент Української академії акмеологічних наук, посвідчення № К-53, від 21.06.2009 р.
  2. Член Української Спілки Психотерапевтів (УСП) посвідчення № 63/23, від 30.06.2013 р.
  3. Член Асоціації Психотерапевтів та Психоаналітиків України (АППУ) посвідчення № 354, від 25.11.2015 р.
  4. Член Європейської ліги гіпнотерапевтів і психологів (ЄЛГІП) членській білет № 200-30, від 17.02.2021 р.

 

Наукова діяльність: 

Автор понад 160 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних рецензованих фахових виданнях, реферативній базі даних SCOPUS, наукометричних базах даних Index Copernicus, Google Scholar, CrossRef та ін. Серед яких – 1 монографія; 4 розділи у закордонних та вітчизняних колективних монографіях; 1 курс лекцій; 11 методичних вказівок; 43 статті у вітчизняних фахових виданнях категорії «В» та 7 у зарубіжних.

 

Сфера наукових інтересів:

  • надання психологічної допомоги учасникам бойових дій;
  • психологічний супровід осіб з особливими освітніми потребами;
  • кризове психологічне консультування.

 

 Підвищення кваліфікації:

1) Курси підвищення професійної майстерності науково-педагогічних працівників університету за програмою «Педагогічна майстерність», 03.02.2020 р. – 29.05.2020 р. в обсязі 30 год. Впроваджено викладання дисциплін на платформі Zoom (сертифікат, Реєстр. №20/035, від 07.07.2020р.). Хмельницький національний університет.

2) Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників та працівників закладів освіти на тему «Використання дистанційних засобів навчання для підготовки фахівців спеціальностей психологія та правоохоронна діяльність на прикладі платформ ZOOM ТА MOODLE» в обсязі 45 годин (1,5 кредиту ЄКТС). Сертифікат ES № 3961/2021 від 15.02.2021 р. Розробник: IBR LPNT (Lublin, Republic of Poland) ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» Подільський державний аграрно-технічний університет.

3) Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів середньої освіти на тему: «Використання можливостей хмарних сервісів в онлайн навчанні з використанням платформ Microsoft Teams та Office 365» в обсязі 45 годин (1,5 кредиту ЄКТС). Сертифікат ES № 8487/2021 від 08.11.2021 р. Розробник: IBR LPNT (Lublin, Republic of Poland) ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» Подільський державний аграрно-технічний університет.

4) Підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників «Тренінг для онлайн-тренерів». Напрям: використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі (обсяг 60 годин / 2 кредити ЄКТС). Академія професійного розвитку м. Київ (сертифікат, серія ТОТ №0006, від 24.12.2021 р.).

5) Платформа «Prometheus», курс «Базова психологічна допомога в умовах війни» сертифікат від 19.01.2023 року, (академічних годин 30/ 1 кредит ЄКТС) Ідентифікаційний номер сертифікату https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/8bd3c637190f4ddb980ccfeb470ec4fa

6) Платформа «Prometheus», курс «Медіаграмотність: як не піддатися маніпуляціям?» сертифікат від 23.01.2023 року. Ідентифікаційний номер сертифікату https://courses.prometheus.org.ua:18090/cert/1828e6590ce44d70b84236fe12aff5b2

7) Міжнародна зимова школа «Соціальні виміри європейських студій». Термін навчання 16-28 січня 2023 року (180 годин; 6 ECTS). Свідоцтво № 2023WS-0000256. Центр передового досвіду Жана Моне ESSIE-RASMUS

International winter school «Social dimensions of European studies». The study period is January 16-28, 2023 (180 hours; 6 ECTS). Certificate № 2023WS-0000256. Jean Monnet Centere of Excellence ESSIE-RASMUS

8) Міжнародне підвищення кваліфікації: «Сучасні зміни, специфічні та відмінні риси системи вищої освіти в країнах Європейського союзу» в обсязі 180 годин (6 кредиту ЄКТС). Сертифікат № SK/USM/096-2022 від 09.01.2023 до 19.02.2023 р. Університет менеджменту безпеки м. Кошице Словачинна.

International educational and scientific Internship in University of Security Management in Kosice, Kosice, Slovakia. The subject of the International Internship is «Current Changes, Specific and Distinctive Features of the Higher Education System in the European Union Countries». The training period is from 09 January 2023 to 19 February 2023 (180 hours; 6 ECTS). University of Security Management in Kosice, Kosice, Slovakia.

9) Підвищення кваліфікації. Тематичний семінар з 30.01.2023 до 02.02.2023 для гарантів освітніх програм за темою: «Підготовка до акредитації освітніх програм в умовах воєнного стану» в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС). Сертифікат АБ№0671. Міністерство освіти і науки України, УДУ імені Михайла Драгоманова.

10) Підвищення кваліфікації. Навчальний семінар «8 крокова програма по роботі з втратою для дорослих, дітей та підлітків. Підготовчий курс» в обсязі 15 годин (0,5 кредиту ЄКТС) від 07.08.2023 до 11.08.2023 р.. Інститут Психології Здоров’я / Akershus University Hospital.

11) Міжнародне підвищення кваліфікації: Загальнопрофесійна (сертифікована) програма підвищення кваліфікації «Психологічна реабілітація і подолання посттравматичного стресового розладу» на тему «Зростаюча особистість – зцілення суспільства» в обсязі 60 годин (2 кредити ЄКТС). Сертифікат NACS № 000415/23 від 04.10.2023 до 13.10.2023 р. (програма підготовки атестована Національним агентством України з питань державної служби, наказ від 28.09.2023 №157-23). International Projects Швейцарія.

12) Підвищення кваліфікації. Онлайн-тренінг «Встановлення контакту і довіри у спілкуванні з ветеранами під час їх навчання» в обсязі 3 годин (0,1 кредит ЄКТС) від 02.11.2023 р.. Проєкт USAID «Економічна підтримка України».

13) Міжнародне підвищення кваліфікації: Завершив загальнопрофесійну (сертифіковану) програму підвищення кваліфікації «Психологічна реабілітація і подолання посттравматичного стресового розладу» на тему «Зростаюча особистість – зцілення суспільства» в обсязі 60 годин (2 кредити ЄКТС). Сертифікат ЗП-1/23 10000000/001168-24 від 27.12.2023 до 28.12.2023, 08.01.2024 р. (програма підготовки атестована Національним агентством України з питань державної служби, наказ від 28.09.2023 №157-23). International Projects Швейцарія.

14) Міжнародне підвищення кваліфікації: Завершив загальнопрофесійну (сертифіковану) програму підвищення кваліфікації «Психологічна реабілітація і подолання посттравматичного стресового розладу» на тему «Зростаюча особистість – зцілення суспільства» (для капеланів) в обсязі 30 годин (1 кредит ЄКТС). Сертифікат ЗП-1/23 10000000/001178-24 від 16.02.2024 до 17.02.2024 р.. (програма підготовки атестована Національним агентством України з питань державної служби, наказ від 28.09.2023 №157-23). International Projects Швейцарія.

15) Міжнародне підвищення кваліфікації: Завершив курс «Профілактика, психологічна реабілітація і профілактика вигорання державних службовців органів влади» на тему «Зростаюча особистість – зцілення суспільства» в обсязі 38 годин (1,25 кредитів ЄКТС). Сертифікат ЗП-2/24 10000000/000192-24 від 19.02.2024 до 20.02.2024 р.. International Projects Швейцарія.

16) Міжнародне підвищення кваліфікації: Завершив курс «Психологічна реабілітація і подолання посттравматичного стресового розладу» на тему «Зростаюча особистість – зцілення суспільства» (для фасилітаторів) в обсязі 43 години (1,4 кредитів ЄКТС). Сертифікат ЗП-3/24 10000000/000026-24 від 21.02.2024 до 22.02.2024 р.. International Projects Швейцарія.

17) Міжнародне підвищення кваліфікації: Завершив курс «Провідні шляхи формування емоційної стійкості у дітей: ознайомлення з програмою «Зростання героїв»» в обсязі 15 годин (0,25 кредита ЄКТС). Сертифікат ЗП-4/24 10000000/000024-24 від 23.02.2024 р.. International Projects Швейцарія.

18) Підвищення кваліфікації. Вебінар на тему: «Протидія гендерно зумовленому насильству. Робота Міжнародного Медичного корпусу з протидії ГЗН» в обсязі 2 годин (0,15 кредиту ЄКТС) від 26.03.2024 р.. МОН України, Криворізький ДПУ, Луганський НУ імені Тараса Шевченка.

19) Підвищення кваліфікації. Вебінар на тему: «Трансформаційний розвиток Драмотерапії» в обсязі 3 годин (0,1 кредиту ЄКТС) від 25.04.2024 р.. ГО «Інститут прикладної психології та післядипломного супроводу. Психологічний центр «Імплетіо»».

20) Підвищення кваліфікації. Участь у онлайн-форумі на тему: «Реалії та перспективи діяльності психолога в Україні» в обсязі 9 годин (0,3 кредити ЄКТС). Сертифікат ФДП 2024/116 від 23-24.04.2024 р.. Психологічний центр «Перспектива», ГО «Міжнародна спілка супервізорів».

21) Підвищення кваліфікації. Онлайн тренінгова програма на тему: «8 граней психотерапії» в обсязі 25 годин (0,8 кредиту ЄКТС) від 20.06.2024 р.. Sunny Dolphin Training.

22) Підвищення кваліфікації. Онлайн-симпозіум УСП та ЄАП на тему: «Стосунки під час війни» в обсязі 6 годин (0,2 кредиту ЄКТС). Довідка про відвідування № 240614-370 від 14.06.2024 р.. УСП, ЕАР.

23) Підвищення кваліфікації. Онлайн-семінар Babette Rothschild на тему: «Безпека та стабілізація за допомогою соматичної терапії травми» в обсязі 12 годин (0,4 кредиту ЄКТС). Сертифікат Babette Rothschild-2FXY-Y2Q5 від 01.07.2024 р.. Complex Trauma Institute (CTI) in the UK

24) Підвищення кваліфікації. Онлайн-семінар на тему: «ПТСР у ветеранів. Хорватський досвід» в обсязі 12,5 годин (0,4 кредиту ЄКТС). Сертифікат 2006/2024/10-14/06 від 20.06.2024 р.. Association DOBRO DOBRIM. Zagreb.

25) Підвищення кваліфікації. Навчальні лекції на тему: «Робота з травмою з особами, які мають психотравмуючий досвід: діти, ветерани, родини» в обсязі 15 годин (0,5 кредиту ЄКТС). Сертифікат від 01.07.2024 р.. Чернівецький національний університет, UKRHELP FONDATION, PsyCorps.

 

Член редколегії:

  1. Член редакційної колегії наукового видання: Psychology Travelogs у 2021 р.. Журнал індексується у міжнародних наукометричних базах: Google Scholar, CrossRef.  http://pt.khmnu.edu.ua/index.php/pt/about/editorialTeam
  2. Член редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України: Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права (категорія В), https://chasopys-ppp.dp.ua/index.php/chasopys/editorial-board
  3. Член редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України: Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки : зб. наук. праць (категорія В), https://sj.udu.edu.ua/index.php/pn/issue/view/67/32

 

Дисципліни, які викладає: «Психологія діяльності в екстремальних умовах»,  «Психологія девіантної поведінки», «Клінічна та патопсихологія», «Психологія конфлікту», «Реалібітаційна психологія», «Методика проведення психологічної експертизи в різних галузях».

 

Наукові профілі:

Scopus Author ID: 57349995400

ORCID iD: https://orcid.org/0000-0002-1227-1292

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&pli=1&user=VRAbrbQAAAAJ

Ванда Наталія Василівна
кандидат психологічних наук

Освіта – вища,

Участь у професійних об’єднаннях: Дійсний член Української асоціації організаційних психологів та психологів праці. Сертифікат № 01637

Наукова діяльність:

Автор понад 20 публікацій  наукового та навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних рецензованих фахових виданнях.

Сфера наукових інтересів:

– психологія управління працею,

– психологія особистості керівника,

– помунікативні засади управління людьми.

– підбір і адаптація співробітників в організації,

– психолого – організаційне консультування.

 

Підвищення кваліфікації – Центральний інститут післядипломної освіти ДЗВО “Університет менеджменту освіти”: підвищення кваліфікації за ОПП «Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутів, які викладають психологічні дисципліни”  в обсязі 180 год. \ 6 кр. Свідоцтво СП 35830447/2054-23 від 13 жовтня 2023 р.

Дисципліни, які викладає: “Експериментальна психологія та методологія психологічних досліджень”, “Психологія управління”, “Психологія особистості”, “Психологія іміджу”, “Психодіагностика”, “Основи психотерапії”, “Психологія емоційного інтелекту”, “Психологія самоменеджменту”, “Психологія лідерства”.

Наукові профілі:

Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations?user=_AVMR_QAAAAJ&hl=uk

ORCID – https://orcid.org/0009-0005-3087-0933

Для абітурієнтів

Професія психолога набула особливої привабливості, а психологічні знання викликають стійкий практичний інтерес. Психологи працюють у освітніх та науково-дослідних закладах, у лікарнях та різних соціальних службах, на виробництві, у правоохоронних органах та у службах з подолання наслідків надзвичайних ситуацій, у сфері реклами та спорту, у засобах масової інформації. Найбільш розповсюдженими сферами професійної діяльності психолога, а відповідно і кваліфікаціями психолога є: психолог-викладач, психолог-дослідник, психолог-практик.

Обираючи шлях у майбутнє на спеціальності 053 «Психологія» у Державному університеті інфраструктури та технологій ви станете обізнані у різноманітних галузях психології та отримаєте доступ до психологічної професії і зможете здійснити свою мрію стати успішним фахівцем. Обравши психологію, Ви прийняли правильне рішення, адже дана спеціальність забезпечить Вам перспективну, престижну, цікаву і творчу справу, яка розвиває інтелект, пам’ять і увагу, широке коло знайомих, постійно зростаючі можливості для розвитку та подальшого навчання за наступними циклами вищої освіти.

 

Вивчаючи психологію в ДУІТ, Ви отримаєте:

– можливість вивчення окремих курсів англійською мовою;

– можливість здобути гарні комунікативні і мовні навички;

– базову психологічну освіту та можливість продовжити навчання на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти одразу з третього курсу;

– оволодіти знаннями класичної та сучасної психологічної думки,  законодавства України та нормативних документів психолога, надбань психологічної практики;

– отримати навички розуміння природи, функцій та механізмів психічних явищ та застосування психологічних знань в умовах професійної діяльності психолога;

– здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері психології або у процесі навчання;

– емпатійно взаємодіяти, вступати у комунікацію, бути зрозумілим, толерантно ставитися до осіб, що мають інші культуральні чи гендерно-вікові особливості;

– демонструвати навички командної роботи у процесі вирішення фахових завдань;

Наукова діяльність

Науково-педагогічний персонал кафедри активно поєднує викладацьку роботу із науковою діяльністю, що сприяє підвищенню рівню ефективності навчального процесу. Стратегія кафедри  реалізуються шляхом інтеграції навчання і практики, повного та ефективного застосування всіх елементів навчально-виховного процесу із врахуванням можливостей сучасних інноваційних та інформаційних технологій.

Викладачі кафедри проводять наукові дослідження в галузі філософських, педагогічних, психологічних та економічних наук, публікують свої статті та виступають із доповідями на наукових конференціях усіх рівнів – від університетських до міжнародних.   Колектив кафедри працює над комплексними науково-дослідними темами:

— «Вдосконалення системи професійної підготовки фахівців у галузі психології»

— «Інноваційні технології в організації діяльності туристичних підприємств: теорія, реалізація, перспектива»

 

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ

 Головною метою подальшого розвитку кафедри ПСГД є зміцнення потенціалу кафедри щляхом підвищення кваліфікації викладачів кафедри, удосконалення наукової та науково-методичної роботи, оптимізація освітнього процесу з метою підвищення ефективності підготовки висококваліфікованих фахівців

Пріоритетними для кафедри вбачаються наступні напрямки діяльності:

— формування у здобувачів вищої освіти загальних та спеціальних (фахових) компетентностей для забезпечення їх конкурентоздатності на ринку праці, диверсифікацію освітніх програм та відповідних робочих навчальних програм у відповідності до нових суспільних викликів і потреб;

— здійснення науково-дослідницької роботи, посилення публікаційної активності науково-педагогічних працівників, оприлюднення результатів наукових досліджень у фахових виданнях, у тому числі, у виданнях, що індексуються у науковометричних базах Scopus та Web of Science;

— організацію виховної роботи зі здобувачами вищої освіти для формування культури інтелектуальної свободи, дисциплінованості та організованості, поваги до прав і свобод усіх учасників освітнього процесу;

— сприяння творчому розвитку та підвищенню професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників, підготовку кадрового резерву кафедри з числа здобувачів ступеня доктора філософії;

— налагодження співпраці із зарубіжними науковцями з метою виконання спільних наукових досліджень та публікацій їх результатів у рейтингових журналах;

— профорієнтаційну роботу як зі здобувачами вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами, що реалізуються на кафедрі ПСГД, так і з потенційними абітурієнтами.

 Основними формами наукової діяльності науково-педагогічного персоналу кафедри ПСГД є:

— підготовка дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора філософії викладачами кафедри;

— написання підручників, навчальних посібників, монографій, конспектів лекцій, наукових статей тощо;

— участь науково-педагогічного персоналу кафедри у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях;

— стажування науково-педагогічного працівників кафедри;

— залучення здобувачів до наукової роботи та ін.

Реалізація головних завдань концепції розвитку кафедри психології та соціально-гуманітарнх дисциплін сприятиме створенню необхідних умов для вдосконалення освітнього процесу, подальшого розвитку наукових досліджень, розширення та більш ефективного співробітництва з Міністерством освіти і науки, міжнародними освітніми організаціями і установами.

 

Контакти

Державний університет інфраструктури та технологій,

Київський інститут водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного,

факультет судноводіння

кафедра психології та соціально-гуманітарних дисциплін

адреса: м. Київ, вул. Кирилівська, 9, ауд. 120-А

в.о. завідувача Скляренко Інна Юріівна

ст. лаборант Лучко Олександра

e-mail: [email protected]

 

Написати листа