Кафедра мовних дисциплін

Кафедра мовних дисциплін
Про кафедру
Співробітники кафедри
Для абітурієнтів
Наукова діяльність
Контакти
Про кафедру

Кафедра мовних дисциплін була створена в 2021 році в результаті реорганізації кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням та гуманітарних дисциплін. Колектив кафедри нарощує свій науково-педагогічний потенціал та забезпечує викладання української та іноземних мов на всіх факультетах та в аспірантурі. Кафедра має потужний навчально-методичний та науковий потенціал.

 

Нині до складу кафедри входять 10 науково-педагогічних працівників, з них 6 кандидатів наук, 7 доцентів, старші викладачі. Науково-педагогічні працівники забезпечують викладання кафедральних дисциплін здобувачам освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, магістр і доктор філософії факультетів судноводіння, експлуатації технічних систем на водному транспорті, управління і технологій, управління залізничним транспортом, інфраструктури і рухомого складу залізниць, юридичному факультеті.

 

Члени кафедри здійснюють активну методичну, науково-дослідну та організаційно-виховну діяльність: беруть участь у регіональних та міжнародних наукових конференціях, публікують навчальні посібники, монографії, статті, зокрема у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних в Україні та за кордоном, підвищують свою кваліфікацію в провідних навчальних і наукових закладах України та інших країн, залучають до наукової роботи здібних здобувачів. Крім цього, колектив кафедри працює над удосконаленням процесу запровадження в навчальний процес університету принципів Болонської декларації, наближенням змісту дисциплін, які викладаються, до потреб формування компетентностей спеціалістів транспортної інфраструктури, які відповідають вимогам міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною, а також над удосконаленням інструментів дистанційного навчання (Zoom Meeting, Google Meet, Google Classroom, Open Test).

 

Освітньо-професійна програма кафедри: “Переклад та бізнес-комунікації”

Галузь знань: 03 Гуманітарні науки

Спеціальність: 035 Філологія

Спеціалізація: 035. 041 – германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська

 

Співробітники кафедри
tyron-o-m
Тирон Олена Миколаївна
в.о. завідувача кафедри

Освіта – вища

Закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов у 1984 році, присвоєно кваліфікацію вчителя іноземних мов (англійська та французька).

 

Стаж роботи в ДУІТ – 25 років на посадах асистента, старшого викладача і доцента кафедри. Науково-педагогічний стаж – 25 років.

 

Науковий ступінь, вчене звання – кандидат психологічних  наук з 2017 року. Дисертацію захищено 30 листопада 2016 року у спеціалізованій вченій раді Д26.453.02 в Інституті психології імені Г.С. Костюка НАПН України за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія, отримано диплом №040995. Тема дисертаційного дослідження «Психолого-педагогічні основи формування іншомовної компетентності майбутніх моряків».

 

Присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням 05.04.2019 р. (атестат доцента АД № 001844).

 

Викладає навчальні дисципліни – “Ділова та наукова англійська мова”, “Англійська мова за професійним спрямуванням”, “Англійська мова у професійній діяльності психолога ”.

 

Наукові праці – понад 50 публікацій, з них понад 40 наукового та 10 навчально-методичного характеру. Праці опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та виданнях,   включених  до наукометричної бази Web of Science та  Scopus.

 

Як виконавець наукової теми «Розробка навчального комплексу з англійської мови для моряків (студентів-бакалаврів ВНЗ)» отримала  свідоцтво про авторське право на твір №55240 «Maritime English Photocopiable Activities with Teaching Notes».

 

Є одноосібним автором  5 посібників з англійської мови для судномеханіків.

 

Сфера наукових інтересів – психолінгвістика та наукові теорії вивчення іноземної мови. Наукові розробки були представлені на міжнародних конференціях, організованих Міжнародним морським університетом (WMU).

 

Підвищення кваліфікації

  • наукове стажування у Вищій семінарії Асоціації католицького апостолату (Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katilickiego), Республіка Польща, Варшава
  • ДЗВО “Університет менеджменту освіти” Курс “Технології створення навчального відео” та курс “Проєктування та створення електронних навчальних курсів”

 

Особливі заслуги, винагороди 

  • за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у забезпечення підготовки фахівців водного транспорту має подяку від Київського міського голови;
  • має звання «Заслужений науково-педагогічний працівник водного транспорту Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного»;
  • член Вчених рад Державного університету інфраструктури та технологій та Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного;
  • член науково-методичної комісії Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного;
  • членкиня громадської організації “Aсоціація викладачів англійської мови “TESOL-Ukraine”;
  • член Міжнародної асоціації викладачів морської галузі IMLA;
  • член Американської психологічної асоціації (APA);

 

Наукові профілі

ORCID

https://orcid.org/0000-0003-4428-5784

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?user=3SryqR8AAAAJ&hl=ru

Scopus

ID 57221444251

hurinchuk-sv
Гурінчук Світлана Василівна
доцент кафедри

 Освіта – вища

У 1992 році закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов та здобула кваліфікацію викладача англійської та іспанської мов.

 Стаж роботи в ДУІТ – з 1996 р., науково-педагогічний стаж – 26 років у вищих навчальних закладах освіти ІV рівня акредитації.

 Науковий ступінь, вчене звання – кандидат історичних наук, у травні 2013 року захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.07 – історія науки і техніки на тему “Роль журналу “Инженерное дело” в розгортанні наукових досліджень з техніки залізничного транспорту”. У 2015 році отримала вчене звання доцента кафедри “Іноземні мови”.

 Викладає навчальні дисципліни: “Англійська мова (за професійним спрямуванням)”, “Переклад науково-технічної літератури”, “Ділова англійська мова”.

 Наукові праці  – є автором 83 публікацій, з них 52 – наукового та 31 – навчально-методичного характеру. Праці опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та виданнях,   включених  до наукометричної бази Web of Science та  Scopus.

Сфера наукових інтересів – формування професійної культури у студентів, міжкультурна комунікація у викладанні іноземних мов,  історія розвитку науки та транспорту.

Підвищення кваліфікації

  • Східно-Європейський Центр Фундаментальних досліджень, Університет Мендель (м. Брно, Чехія), травень-червень 2016 р.
  • Національний авіаційний університет, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій, кафедра іноземних мов за фахом (з 17 лютого 2020  року по 31 березня 2020 року).

 Особливі заслуги, винагороди 

  • член редакційної колегії наукового видання “History of science and technology”, включеного до переліку наукових фахових видань Scopus
  • бере участь в атестації наукових кадрів як офіційний опонент
  • членкиня громадської організації “Aсоціація викладачів англійської мови “TESOL-Ukraine”

Наукові профілі

ORCID

https://orcid.org/0000-0002-3538-2171

Google Scholar

https://scholar.google.com.ua/citations?user=UkEmC5MAAAAJ&hl=uk

 

isaienko-s-a
Ісаєнко Світлана Анатоліївна
доцент кафедри

Освіта – вища

Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, 1986 р., спеціальність “Іноземні мови (дві мови)” (іспанська та англійська мови)

Стаж роботи в ДУІТ – з 2016 р., науково-педагогічний стаж – 25 років у вищих навчальних закладах освіти ІV рівня акредитації.

Науковий ступінь, вчене звання – кандидат педагогічних наук з 2009 р. В Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України у грудні 2009 року захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти – на тему “Формування професійної культури у студентів інженерно-технічних спеціальностей засобами іноземної мови”. У 2013 році присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов.

Викладає навчальні дисципліни – “Англійська мова”, “Англійська мова за професійним спрямуванням”, “Переклад науково-технічної літератури”, “Англійська мова наукового спілкування”.

 Наукові праці – є автором 83 публікацій, з них 46 – наукового та 37 – навчально-методичного характеру. Праці опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та виданнях,   включених  до наукометричної бази Web of Science та  Scopus.

Сфера наукових інтересів – формування професійної культури у студентів, міжкультурна комунікація у викладанні іноземних мов, порівняльна лінгвістика, історія розвитку науки та транспорту.

 Підвищення кваліфікації – Національний авіаційний університет, факультет лінгвістики та соціальних комунікацій, лютий – березень 2020 р. Довідка №12/96(3) від 05.06.2020 р. Програма стажування – 6 кредитів.

 Особливі заслуги, винагороди

  • член-кореспондент Транспортної Академії України
  • подяка Міністерства освіти і науки України (2016)
  • член редакційної колегії 2 наукових видань, включених до переліку наукових фахових видань України: Збірник ДУІТ «Історія науки і техніки» (видання індексується Scopus); Збірник ДУІТ «Транспортні системи та технології»
  • членкиня громадської організації “Асоціація викладачів англійської мови “TESOL-Ukraine”

 Наукові профілі

ORCID

https://orcid.org/0000-0003-1705-8527

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?user=3hLtnY8AAAAJ&hl=uk

Scopus

ID: 57211489020

 

koreshkova-s-p
Корєшкова Світлана Петрівна
доцент кафедри

Освіта – вища

У 1992р. закінчила Черкаський національний університет, здобула вищу освіту за спеціальністю “Англійська та німецька мови”, присвоєна кваліфікація вчителя англійської та німецької мови.

 Стаж роботи в ДУІТ – з 2014р., науково-педагогічний стаж – 27 років у вищих навчальних закладах освіти.

Науковий ступінь, вчене звання – кандидат педагогічних наук (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки), тема: “Тенденції реформування вищої освіти Австралії”. Місце захисту: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, 2011 р.

У 2014 року присвоєне вчене звання доцента кафедри іноземних мов.

У 2018 році отримала  свідоцтво про авторське право на твір “ English-Ukrainian Dictionary of Maritime Terms with Illustrations”.

Викладає навчальні дисципліни – “Англійська мова”, “Англійська мова за професійним спрямуванням” та “Ділова англійська мова”.

Наукові праці – понад 30 публікацій наукового характеру, зокрема 13 статей у фахових журналах і збірниках наукових праць, затверджених ВАК України, 6 тез у збірниках матеріалів наукових конференцій та 11 навчально-методичних посібників.

Співавтор серії посібників “Fair Winds”, “Steady as She Goes”, “Underway”, “Surf the Wave”, “Steer the Course” “Let’s Watch and Study” “All Aboard”, “Alfa, Bravo, Charlie” для судноводіїв.

 Сфера наукових інтересів – підготовка фахівців морської галузі в контексті інноваційних тенденцій та онлайн навчання.

 Підвищення кваліфікації – кафедра іноземних мов за фахом Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету у період з 17.02.20 по 31.03.20.

 Особливі заслуги, винагороди

  • ініціатор та керівник кафедральної наукової теми “Шляхи формування іншомовної компетентності майбутніх фахівців водного транспорту у процесі викладання англійської мови за професійним спрямуванням” (2016-2018)
  • член міжнародної асоціації викладачів морської англійської мови IMLA
  • участь у роботі державних екзаменаційних комісій
  • за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у забезпечення підготовки фахівців водного транспорту має подяки від директора Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного та від ректора ДУІТ
  • членкиня громадської організації “Асоціація викладачів англійської мови “TESOL-Ukraine”

 Наукові профілі

ORCID

https://orcid.org/0000-0002-5657-6899

Google Scholar

https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=ua0BYMMAAAAJ&view_op=list_works&gmla=AOV7GLNzioAun7g182fcjTaZjxj_9MN8fwGHr1o9R_tH27byLT

Scopus

ID 57221439790

 

korotka-n-v
Коротка Наталія Володимирівна
доцент кафедри .

Освіта – вища

У 1986 році закінчила Київський державний педагогічний університет іноземних мов. Спеціальність – Іноземні мови( дві мови); кваліфікація вчитель іноземних мов (англійська та французька).

Стаж роботи в ДУІТ – з 2000 р., науково-педагогічний стаж – 34 роки.

Науковий ступінь, вчене звання  доцент.

Викладає навчальні дисципліни – “Англійська мова”, “Англійська мова за професійним спрямуванням”.

Наукові праці – понад 20 публікацій у наукових виданнях, зокрема, фахових. Підручник “Англійська мова для початківців” з грифом МОН.

 Сфера наукових інтересів – особливості онлайн навчання, впровадження сучасних технік дистанційного навчання з метою підвищення результативності.

 Підвищення кваліфікації 

Центр українсько-європейського наукового співробітництва, третій рівень освіти в Україні: особливості підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів у сучасних умовах війни. Свідоцтво про підвищення кваліфікації №ADV-270703-VNU від 07.08.2022. Навчальне навантаження становить 180 годин – 6 кредитів ЄКТС.

 Особливі заслуги, винагороди

  • членкиня громадської організації “Асоціація викладачів англійської мови “TESOL-Ukraine”

 Наукові профілі

ORCID

http://orcid.org/0000-0003-1994-2658

Google Scholar

https://scholar.google.com/citations?view_op=list_works&hl=uk&user=zbOIqtYA AAAJ

 

 

Для абітурієнтів

Напрями підготовки та перелік дисциплін, за якими здійснює підготовку кафедра:

  • Іноземна мова;
  • Іноземна мова за професійним спрямуванням;
  • Ділова іноземна мова;
  • Переклад науково-технічної літератури;
  • Іноземна мова наукового спілкування;
  • Професійна комунікація іноземною мовою;
  • Українська мова за професійним спрямуванням;
  • Ділова українська мова.
Наукова діяльність

Члени кафедри здійснюють активну наукову діяльність – беруть участь у регіональних та міжнародних конференціях; публікуються у фахових виданнях та у виданнях, що індексуються у наукометричних базах Scopus, Web of Science; є авторами підручників, навчальних посібників та монографій.

Науково-педагогічний персонал кафедри активно поєднує викладацьку роботу та наукову діяльність, впроваджуючи сучасні форми навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців, особливу увагу приділяє покращенню методики викладання.

Основними формами наукової діяльності науково-педагогічного персоналу кафедри мовних дисциплін є:

– написання підручників, навчальних посібників, конспектів лекцій, наукових статей тощо;

– участь співробітників кафедри у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях;

– стажування науково-педагогічних працівників кафедри;

– залучення здобувачів до наукової роботи та ін.

На кафедрі виконується ініціативна НДР:

“Інноваційні методи оволодіння розмовною іноземною мовою в рамках навчання морській справі”. Початок 2021 р. – закінчення 2023 р.

Цілі досліджень:

  • вивчення питання освіти в міжнародній та порівняльній перспективі;
  • сприяння розвитку іншомовної компетентності в навчанні майбутніх спеціалістів водного транспорту;
  • визначення предметного змісту відповідно до розвитку ключових компетенцій;
  • впровадження найсучасніших методи навчання та навчання.

Прогрес досліджень відображається в статтях та підручниках.

  

Науковий гурток: «ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ»

Керівник: Світлана Василівна Камінська, старший викладач

Мета роботи гуртка: формування готовності до професійної іншомовної комунікації в майбутніх фахівців морського транспорту.

Завдання:

  1. Надати здобувачам площадку для обговорення популярних серед здобувачів книжок та художніх фільмів; а також площадку для оприлюднення власних творчих здобутків; розвинути професійні комунікативні навички, а саме під час індивідуальних висловлювань та обговорення інформації у групі.
  2. Сприяти розвитку позитивного, креативного та критичного мислення. Розвинути навички ефективного мислення для пошуку та аналізу інформації і прийняття рішень.
  3. Спонукати майбутніх фахівців морського транспорту до формування готовності до професійної іншомовної комунікації під час професійної діяльності.

 

Міжнародна діяльність

Одним з пріоритетних завдань роботи кафедри є міжнародна діяльність, яку викладачі проводять за такими напрямами:

  • участь у міжнародних об’єднаннях і асоціаціях (IATEFL – Коротка Н.В.; TESOL-Ukraine – всі викладачі англійської мови; IMLA – Тирон О.М., Корєшкова С.П.)
  • участь у програмі ERASMUS+ (у рамках програми у 2023 доцент Тирон О.М. читала лекції у Латвійській морській академії)
Контакти

Адреса: м. Київ, вул. Кирилівська, 9., каб. 302

e-mail кафедри: [email protected]

Написати листа